Послання, звернення

Великоднє привітання владики Михаїла!
Великоднє привітання владики Михаїла!

Привітання

 

Великопосне послання до священиків

 

ЗВЕРНЕННЯ
Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди Року сім’ї в Україні

 

Великодне пастирське послання до священиків, монахів і монахинь, семінаристів, християнських чоловічих і жіночих братств і всіх вірних братів і сестер Сокальсько-Жовківської єпархії 2019 р. Б.

 

Послання Кир Михаїла на Великий піст 2019 р. Б.

Великопосне послання для священиків, монахів і монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії на 2019 р.

 

 

Звернення Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
до вірних та всіх громадян України
з нагоди Президентських виборів

 

Пастирське Різдвяне послання до священиків, монахів, монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Різдво 2019

 

Заклик єпископів УГКЦ до посиленої молитви та посту в час особливих випробувань для нашої державності
 

 

Лист Синодальних Отців до молоді

 

Архиєрейське послання Михаїла Колтуна,
Єпископа Сокальсько-Жовківського на Пасху 2018 року Божого

 

 



Партнери
  • Інтернет-портал "Сокаль і Сокальщина"
  • Інтернет провайдер "Bestlink"

    • Напередодні релігійно-історичних подій

      Півтора місяця тому Святійший Отець Папа Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ священика Петра Лозу, ЧНІ, дотеперішнього адміністратора парафії Святих Верховних Апостолів Петра і Павла в Чернігові (Київська архиєпархія), Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, надаючи його титулярний осідок Паніо (Panio).

      Із приводу цих подій ми звернулися за  більш детальнішою інформацією до  Правлячого Архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна, самого Владики-номіната Петра Лози та протосинкела, координатора стратегії розвитку УГКЦ “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”, отця Володимира Коткевича.

      — Преосвященніший Владико, ввірена вам єпархія неодноразово реформувалася як у назві (Зборівська, Сокальська, Сокальсько-Жовківська), так і в територіальному поділі, що було виявом і потребою часу, для добра Церкви і користі вірних. Сьогоднішня подія — це продовження адміністравної реформи?

      На початку дев’яностих років, коли Церква, як інституція, відроджувала свою діяльність, я, як єпископ, був учасником цього процесу. На той час моїм першочерговим завданням було згуртування вірян, священнослужителів, також мирно співіснувати з іншими конфесіями. Адже єпархій ще так багато не було, як зараз. Тому доводилось виконувати місії і у  Тернопільській, і у Львівській адміністративних зонах. Звичайно, це було надважко. З часом я перейшов у межі тільки Львівської області, де став Єпископом Сокальсько-Жовківським. Доречно сказати, що на той час я ще виконував функцію Екзарха Київського.

      З призначенням єпископа-помічника у територіальному вимірі єпархії змін ніяких немає. Наголос ставиться на ефективності душпастирської праці.

      Подія призначення хіротонії  неординарна на теренах нашої єпархії. Яке вона має значення для УГКЦ, єпархії та вірних?

      У час, коли я був призначений єпископом, нас було лишень шестеро єпископів. Сьогодні налічується більше 20. І вимоги Церкви зростають. Дуже радий, що о. Петро Лоза дав свою згоду бути єпископом-помічником. Адже я, в межах своєї юрисдикції, окрім душпастирської праці, ще й виконую функції військового капелана, як військовий єпископ для усієї України.

      Чи можете окреслити функції майбутнього Вашого помічника?

      Вимір душпастирської праці у владики звичайно зміниться. До цього його функції були вузькими, обмеженими душ пастирством парафіяльним і капеланським служіння а тут виражається велике поле праці. При єпархії  діють ряд комісій, які вимагають нагального вирішення того чи іншого питання. Я радий, що можу поділитися своїми завданнями з о. Петром.

      Владико-номінате, розкажіть будь ласка читачам, де і що стало Вашим покликанням до монашого, а згодом священичого життя?

      Приклад одного отця-редемториста спричинився до того, що моє покликання впало саме до цього згромадження. Дуже велику роль у подальшому виборі відіграло навчання в УГК-ліцеї ім. Климентія Шептицького у Львові. Це і визначило моє подальше монаше, згодом священиче життя. 

      Розкажіть, будь ласка, про моменти Вашого служіння.

      Служіння в центральній та східній Україні багато чого навчило мене. За все завдячую Богу. Дуже цікаво було спостерігати, як віряни розпізнають, або ж відвідують церкву. Це досвід, який я мав нагоду почерпнути, перебуваючи священнослужителем у Чернігові чи у Вінниці.

      11 липня о 18.00 год. у храмі св. Йосафата у Жовкві розпочнеться Чин Архієрейського найменування та Велика Вечірня з Литією яку очолить глава УГКЦ Блаженніший Святослав з членами синоду УГКЦ . Що собою являє цей чин?

      Чин найменування — це представлення кандидата, який визнає своє віросповідання. Цей чин вписаний в літургічну практику задля провадження особливого дня, коли відбуватиметься сама  хіротонія.

      Архиєрейська хіротонія відбудеться 12 липня 2018 року о 12.00 год. у катедральному соборі св. апостолів Петра і Павла у Сокалі. Владико-номінате, хто буде Вашими, святителями, і яке місце вони займають у Вашому житті?

      Літургічно, коли висвячують нового єпископа, присутніми є три святителі. Глава Церкви, якому належить першенство, буде уділяти свячення новому єпископу. Двох інших кандидат має право обрати сам. Оскільки ми є в межах митрополії, то другим буде митрополит Ігор Возняк, який, до речі, був моїм першим духовним отцем і наставником. А третім, звичайно, наш ординарій, правлячий владика, який опікується єпархією. На Архиєрейську хіротонію запрошені участь Апостольський Нунцій, багато єпископів  УГКЦ і РКЦ, духовенство, миряни.

      Наостанок. Отче Володимире, духовенство та вірні нашої єпархії завжди беруть активну участь у впровадженні стратегії розвитку УГКЦ 2020. Чи події, свідками яких ми стаємо, відображають втілення цієї стратегії?

      Кінцева і найголовніша суть Церкви — це спасіння душі. Ця зустріч з Спасителем в більшій мірі відбувається в парафії. Церква, як інституція, виробила програму, яка дає нам можливість заглибитися в суть Христа через читання Слова Божого, вивчення катехизму «Христос — наша Пасха», участь у літургійному житті, соціальному служінні, тощо.

      Призначення єпископа-помічника — це є безсумнівно в контексті стратегії живої парафії. Оскільки це в багатьох аспектах допоможе єпископу перебувати в парафіях, відвідувати їх, і таким чином допомагати кожній парафіяльній спільноті в реалізації   Програми «Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом».

      Користуючись нагодою запрошуємо вірних нашої єпархії розділити святкування і прийняти участь у церковних подіях.

      Дякуємо за бесіду.

      Зоряна ГУМНИЦЬКА,

      о. Богдан МУРОВАНИЙ.

       



      Довідка:

      Отець Петро Лоза народився 3 червня 1979 року в Колоденцях, на Львівщині. 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи), склавши довічні обіти 2003 року, як повідомляють численні ЗМІ.

      Священичу формацію розпочав у семінарії редемптористів у Львові (1998–2001), a завершив богослoвські студії в університеті в Інсбруку (Австрія), де навчався в 2001–2009 роках.

      Після священичих свячень 26 серпня 2008 року душпастирював у Вінниці, де був віце-парохом, а потім парафіяльним адміністратором у Гніздичині-Кохавино.

      З 2011 по 2014 рік був провінційним дорадником Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

      З 2014 року адміністратор парафії Святих Петра і Павла в Чернігові й одночасно капелан у двох місцевих в’язницях.

      прес служба єпархії



    Оголошення

    Розпорядок зустрічей у парафіяльному будинку за адресою: А. Шептицького 80.( навпроти катедрального собору св. апп. Петра і Павла, ІІ – поверх, вхід від автошколи.)

     

    Запитуємо священика

    Від тепер на сайті храму  діє рубрика " ПИТАННЯ ДО СВЯЩЕНИКА"

     

    Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму
    Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму

    Шановні парафіяни!

    Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму св. апп. Петра і Павла.

     

    Пошук
      

    Фото з галереї
         
       
         

         
       
         

         
       
         



    Copyright MyCorp © 2013
    © Авторське право на матеріали сайту захищається законом. Вони можуть бути використані повністю або частково за умови посилання.
    У разі використання їх в інтернеті - обовязкове посилання на www.katedra-sokal.org.ua